Zadejte hledaný výraz

EVENTY TECHNOLOGIE TISKOVÁ ZPRÁVA

Techstar Startup Weekend letos láká i ženy

Akce Techstar Startup Weekend v Olomouci je jednou z mála příležitostí, jak u nás rozjet technologické novinky na globální úrovni. Účastníci akce si sami vyberou ze všech nápadů ten nejzajímavější a během celého víkendu na něm pracují. Po vydařeném prvním ročníku se letos organizátoři snaží otevřít toto prostředí i ženám, a posílit tak jejich postavení v technologickém odvětví.

Během víkendu 13. – 15. září dostanou v coworkingovém centru Vault 42 účastnice i účastníci prostor k realizaci podnikatelských záměrů „nanečisto“. Záměrem není uspořádat 100% ženskou akci, ale vytvořit podmínky pro to, aby se v kreativním procesu potkala obě pohlaví a našla tzv. „společnou řeč“.

„Rádi bychom podpořili ženy v tom, aby se nebály zapojit do světa, v němž se může zdát, že stále převažuje mužská síla,“ komentuje volbu tématu spoluorganizátorka Alžběta Smejkalová a dodává: „Našim cílem je vytvořit během Startup Weekendu rozmanité prostředí, ve kterém se přirozeně spojí schopnosti všech účastníků.“

Startup Weekend je 54 hodinový formát, který účastníkům nabízí otestovat si nápad na produkt nebo službu či rovnou podnikatelský záměr. Akce začíná v pátek večer diskusí nad nápady a výběrem těch nejzajímavějších z nich. Následně se sestaví se týmy, které se během soboty a neděle budou věnovat designování produktů nebo služeb odpovídajících na určité problémy. Podporou jsou účastníkům po celou dobu mentoři, kteří jim bezprostředně poskytují zpětnou vazbu na to, co vytvářejí.

Mezi potvrzenými mentory jsou např. designér Martin Andrle, Jana Hodboďová, která může poradit s výběrem a přípravou business modelu, dále proděkan pro mezinárodní vztahy na UTB a zástupce společnosti designcité Richard Vodička. Přednášku o praktickém využití Google nástrojů v podnikání povede Aleks Bozhinov a Vlaďka Závrská (Můj Knihář) poradí, jak na sebeřízení v podnikání. 

Součástí programu budou i přednášky na téma pitching a možnosti financování vznikajícího podniku nebo propagace a PR. Akce končí prezentací všech projektů a oceněním 3 nejlepších z nich.

Techstars Startup Weekend je nadnárodní platformou a září bude celosvětově patřit Startup Weekendům zaměřeným na ženy. Vítězové lokálních kol budou pozvání na mezinárodní kolo do Singapuru, které se bude konat v polovině října. Přeložení olomouckého SW tedy přineslo i novinku.

Do Startup Weekendu se může zapojit každý, kdo má jen chuť zapojit se do kreativního procesu. Účastníci nemusí nutně přijít s vlastním nápadem. Startup Weekend dává příležitost i těm, kdo chtějí rozvinout některé ze svých dovedností, které třeba běžně v práci nepoužívají nebo chtějí otestovat své vlastní limity.

Startup Weekend je příležitost vydat ze sebe během 54 hodin to nejlepší, naučit se novým věcem, získat nové poznatky a seznámit se s novými, kreativními lidmi.

Štítky
redakce

Jsme ženy a podporujeme se navzájem v našich snech. V tom, co nás skutečně naplňuje a dělá nám radost. Virtuální místo pro všechny ženy, které touží po změně a chtějí růst.

  • 1

Může se hodit

Přidej komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *